top of page

תוכניות לימוד

בביה"ס המסורתי קיימות תוכניות לימוד רבות ומגוונות. הן כחלק משגרת הלמידה והן כאפשרויות בחירה והרחבה לתלמידים

WhatsApp Image 2023-12-10 at 16.21.41.jpeg

תוכניות מצוינות

חדשנות.webp

תוכנית אמירים לחטיבת הביניים

במסורתי קיימות תוכניות מצוינות רבות ומגוונות ביניהן:

  • מצוינות מתמטיקה

  • מצוינות מדעים

  • אנגלית בין לאומית

  • שוחרי מחשבים

  • תוכנית אמירים

  • שוחרי אמנות

  • שוחרי דרמה

ngu;.webp

תוכניות מצוינות

תוכנית מעוף לחטיבה העליונה

תוכנית מעוף הינה תוכנית מנהיגות והעשרה לתלמידי תיכון מצטיינים ובעלי מוטיבציה לימודית גבוהה, בה הם לוקחים חלק בהרצאות וסמינרים המיועדים להעמיק את הידע שלהם בתחומים מגוונים. קבוצת מעוף בכל שכבה לומדת מקצוע אחד בנפרד משאר הכיתה, בו הלימוד נעשה בצורה מאתגרת ומעמיקה יותר.

ספרות

הלמידה במגמת ספרות היא חווייתית ומבוססת על דיאלוג וניתוח פעיל של התלמידים את היצירות הנלמדות. 

במהלך הלימודים רוכשים התלמידים מיומנויות בניתוח יצירות ספרותיות (שירים, סיפורים ומחזות), הם מתנסים בכתיבה יוצרת  ונחשפים למושגים מרכזיים מתחום הפסיכולוגיה. 

ביולוגיה

ביולוגיה היא תחום במדעים המעניק ידע עמוק על גוף האדם והמורכבות שבו, תוך הקניית הבנה של חשיבות התהליכים המחזוריים בטבע והתהליכים המתרחשים ברמת התא. התחום גם מפתח מיומנויות לימודיות שונות ומאפשר שילוב של תאוריה עם פרקטיקה.

ארץ ישראל

לימודי ארץ ישראל הוא מקצוע ייחודי במערכת החינוך ובבית הספר התיכון המסורתי בהיותו מקצוע רב-תחומי. במסגרת לימודי המקצוע התלמידים עוסקים בהיבטים שונים בתולדות הארץ, אתריה השונים, אוכלוסייתה ונופיה המגוונים בעזרת תחומי ידע רבים כמו: היסטוריה, ארכיאולוגיה, מקרא, יהדות, מדעים, אומנות ועוד.

לימודי ערבית

לומדים את יסודות הערבית של אמצעי התקשורת - העיתונות וערוצי הטלויזיה והאינטרנט, מתוך מגמה להגיע ליכולת הבנה והתמצאות בשפה זו ובאמצעי תקשורת אלה. הלימוד מכוון לעמידה בבחינות הבגרות ברמה של 5 יחידות לימוד. במקביל מעשירים התלמידים את ידיעותיהם בהיסטוריה ובתרבות הערבית, וכן מן הספרות הערבית המודרנית, ומקבלים כלים לקריאת טקסטים בערבית מכל התקופות.

תאטרון

המגמה ב"מסורתי" נהנית מאולם תאטרון מקצועי, הכולל אמצעי תאורה והגברה, חדר הלבשה, וסיוע מקצועי. אין ספק שהאולם המקסים משדרג את האפשרות של השחקנים להפיק את המירב.

מעבר לכך, לרשות המגמה מבחר פרטי תפאורה, ארון של תלבושות, ואביזרים.

פיזיקה

התכנית מנסה להשיג איזון בין הרחבת היריעה על ידי הכללת מספר רב של נושאים, לבין העמקה במספר קטן של נושאים. מטבע הדברים יש פרקי יסוד בפיזיקה שיש להעמיק בהם, ואחרים הראויים לדיון ברמה תיאורית בלבד.​

התוכנית כוללת שלושה נושאים - מכניקה, אלקטרומגנטיות וקרינה וחומר – שהם נכסי צאן ברזל של הפיזיקה הקלאסית והמודרנית.

מחשבת ארץ ישראל

מגמת מחשבת ישראל מפגישה את התלמידים עם טקסטים מכוננים בתחום הפילוסופיה היהודית אבל אולי יותר מכך, היא מאפשרת להם להיפגש גם עם...עצמם. התלמידים נחשפים להגות ימי הביניים דרך לימוד מעמיק בחיבור "שמונה פרקים לרמב"ם" העוסק באפשרות האדם לתקן ולשפר את אופיו כשלב הכרחי בדרך לשלמות השכלית.

צרפתית

תלמידי המגמה לומדים כתיבה ודקדוק. בנוסף, באמצעות למידה של שירים וסיפורים הם מעשירים את הידע שלהם בתרבות הצרפתית.
בכיתה יא׳ התלמידים ניגשים לבגרות בעל פה המבוססת על שלוש יצירות ספרותיות.

מדעי המחשב

הלימודים במגמה מפתחים חשיבה לוגית מופשטת ומקנים לתלמידיה את הידע הנחוץ לצעדים הראשונים בעולם התכנות: פיתוח אלגוריתם ויישומו כתוכנית מחשב הכתובה בשפה מונחית עצמים. לומדים להיות מתכנתים! מהנדס תוכנה/מתכנת הוא מקצוע יוקרתי ומבוקש מאוד בעולם ההייטק, ההוכחה: מודעות הדרושים הרבות.

תנ״ך

 "מנהיגות במבחן". ביחידה זו נחקור מנהיגים לאורך התנ"ך, נראה מי הוא המנהיג האידיאלי (יש כזה בכלל?), נראה מה התכונות האופיניות למנהיג ומהם המכשולים בפניהם עומדים. בנוסף ננסה למצוא קווים מקבילים למנהיגים של ימינו. מבין המנהיגים שנלמד עליהם: אהוד בן גרא, גדעון, שמשון, יפתח, דוד, שאול ושלמה.

WhatsApp Image 2023-12-11 at 13.02.02.jpeg

תוכניות סיוע

אלו התוכניות בבית הספר המסורתי

02

תוכנית אל"ה

שעות של הוראה מתקנת לתלמידים שאותרו במבדקי עמי"ת כמי שיתכן ויש לו לקויי למידה. המורים שנותנים סיוע זה מלמדים את התלמידים גם בכיתה הגדולה וגם בתגבור. 

04

כלבנות טיפולית

ניתן דרך שעות ההכלה. קבוצת ילדים בכל שכב בחטיבה נפגשת עם הכלבנית וכלביה אחת לשבוע. דרך העבודה עם הכלב נוצר שיח חברתי ודיבור על סיטואציות חברתיות.

01

חדר מל"א - מרחב למידה אחר.

נותנים סיוע לימודי ויוצרים קשר אישי חם עם התלמידים.
התלמידים נפגשים עם מספר מורים בקבוצות של עד שלושה או באופן פרטני וכן קבוצות חברתיות ורגשיות.

03

מלקויות ללמידה

פרויקט בו נעשה מיפוי לכל השכבה ובמהלך שלוש שנות החטיבה נמשך המיפוי והבדיקות. ניתנות גם קבוצות רגשיות לילדים שאותרו כלקויי למידה.

מרחב למידה אחר

מרחב למידה אחר כולל את שלל הפעילויות החברתיות והחוץ לימודיות שהבית ספר מעניק לתלמידיו. 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page